image
Sistem akıllı tahta, optik okuyucu ve kartlı / parmak izli geçiş gibi cihazlarla entegre edilebilir.

Akıllı tahta

Anlık, günlük, haftalık ve aylık olarak otomatik yedekleme yapıldığı için bilgileriniz güvenli bir ortamda saklanmaktadır. Gerektiğinde, sizin değiştirdiğiniz ya da sildiğiniz kayıtlar dahi geri alınabilmektedir.
Ayrıca, genel veya bölgesel internet kesintileri durumunda hizmet aldığımız veri merkezinin (data center) yedekli interneti sayesinde sistem kesintiye uğramayacaktır.
  • Kilit Fonksiyonu: Akıllı tahtanın öğrenci ve öğretmenler tarafından kontrolsüz kullanımı önlenerek izin verilen şekilde kullanılmasını sağlayan fonksiyondur. Örneğin, öğrencilerin sınıf içerisinde film izleme, müzik dinleme, ya da uygunsuz içerikler açma gibi okulda izin verilmeyen işlemleri yapmaları önlenmiş olur.
  • Yoklama ve Eğitim Fonksiyonu: Öğretmenin akıllı tahta üzerinden yoklama ve eğitim ile ilgili işlemleri yapabildiği fonksiyondur. Öğretmen kendine özgü dijital imza (flash disk) ile ya da cep telefonu ile akıllı tahta sistemini kullanabilmektedir. Akıllı tahta üzerinden yoklama alma, ödev takibi, ders içerikleri ve online sınav gibi işlemler yapılabilmektedir.
  • Duyuru ve Bilgilendirme Fonksiyonu: Kurumun genel veya sınıfa özgü yazı, resim, video gibi değişik formatlarda duyuru ve bilgilendirme yapabildiği fonksiyondur.

Akıllı tahtalar toplu olarak kapatma, açma, izin verme gibi uzaktan yönetilebilmektedir. Ayrıca, akıllı tahta üzerinde yapılan işlemlerin rapor ve istatistikleri idari yönetim tarafından çıkarılabilmektedir.

image
Sistem kartlı – parmak izli geçiş cihazlarının büyük çoğunluğuna entegre edilebilmektedir. Bu sayede öğrencilerin, öğretmenlerin ve personellerin giriş – çıkış takibi yapılabilir. Sistemde yer alan ders ve görev planına göre otomatik devamsızlık kaydı yapılabilmektedir.

Optik okuyucu ve tarayıcı

Sistem tüm optik okuyucularda okunan tüm optik formları desteklemektedir. Ayrıca optik okuyucu olmayan kurumlar için tarayıcı üzerinden okuma yapabilen optik tarama programı bulunmaktadır.
Değişik türlerde yapılan sınavların okutulduktan sonra sistem üzerinden kolay ve hızlı bir şekilde değerlendirilip sonuçlarının alınması sağlanmaktadır.